chaliced ستون فقرات فیزیوتراپی ستون فقرات

chaliced: ستون فقرات فیزیوتراپی ستون فقرات انحراف ستون فقرات کوله پشتی دانش آموزان

گت بلاگز وب‌گردی انحراف ستون فقرات دانش آموزان ایرانی

دبیر انجمن علمی فیزیوتراپی ایران،گفت: امروز دانش‌آموزان کشور به علت وزن بالای کوله پشتی و یا کوله پشتی نامناسب دچار انحراف در ستون فقرات می‌شوند.

انحراف ستون فقرات دانش آموزان ایرانی

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، جواد صراف زاده، اظهار داشت: فیزیوتراپی مجموعه ای از درمان های تخصصی جهت برطرف پرسشها اسکلتی و عضلانی است که بیماران دچار سکته مغزی و سالمندان به میزان زیادی نیاز به این کارها دارند.

عبارات مهم : ستون فقرات
وی با بیان اینکه با انجام کارها پیشگیرانه می توان هزینه بسیاری از امراض را کاست گفت: امروزه دانش آموزان در کشور به علت وزن بالای کوله پشتی و یا کوله پشتی نامناسب دچار انحراف در ستون فقرات می شوند.

دبیر علمی نخستین کنگره بین المللی فیزیوتراپی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: اگر وزن کوله پشتی بیش از ۱۰ درصد وزن بدن دانش آموزان دبستانی باشد باعث انحراف در ستون فقرات خواهد شد و ما انتظار داریم که آموزش و پرروش نسبت به عنوان وزن کتب درسی جهت دانش آموزان دقت داشته باشند و والدین نیز در گزینش کوله پشتی مناسب توجه کنند.

وی به برگزاری کنگره بین المللی فیزیوتراپی اشاره کرد و افزود: آینده نگری می شود ۲ هزار نفر در این کنگره شرکت کنند البته یک هزار و ۴۰۰ نفر از طریق سایت جهت شرکت در کنگره عضویت کردند و ۳۸۲ مقاله نیز به دبیرخانه کنگره واصل شده است هست.

صراف زاده با بیان اینکه به طور کلی ۷ هزار فیزیوتراپ در کشور داریم، گفت: در این کنگره ۱۷ سخنران کلیدی و برجسته صحبت کرده و چندین کارگاه و پنل آموزشی نیز برگزار خواهد شد.

منبع:میزان

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ستون فقرات | فیزیوتراپی | ستون فقرات | انحراف ستون فقرات | کوله پشتی | دانش آموزان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog